Március 2-án, szerdán este újabb kivételes hangulatú előadással folytatódik a Mentor(h)áló Pedagógiai esték.
Vendégük dr. Mérő László matematikus, pszichológus, az ELTE Pszichológiai Intézet és a Babeș–Bolyai Tudományegyetem professor emeritusa.
Idén folytatódik a Gondolatok a könyvtárban előadássorozatunk. Az előadók karunk oktatói, professzorai és meghívott vendégei lesznek, akik komoly témákat, tudományos eredményeket, társadalmi és művészeti jelenségeket vesznek nagyító alá mindenki számára „fogyasztható” módon.
Az SZTE JGYPK Rajz- Művészettörténet Tanszéke tisztelettel meghívja Önt és barátait 2022. február 25-én (pénteken) 17 órára Pataki Ferenc Pro Urbe - díjas festőművész Szabálytalan leltár című kiállításának megnyitójára.
A tavaszi évad legizgalmasabb előadásával február 21-én, hétfőn este indul a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2022-es tavaszi évada!
„Én is JUGYU-s voltam!” sorozatunk első vendége Czutor Zoltán, zeneszerző, szövegíró, tanár, a Belmondo énekese lesz. A zenés talk show témája felöleli egész pályafutását az egyetemi éveitől kezdve napjainkig.
Hamarosan újabb érdekesnek ígérkező előadással folytatódik a Mentor(h)áló Pedagógiáról másképp c. sorozata Szegeden, a Somogyi-könyvtárban. Az új év első előadója Dr. Fizel Natasa, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Alkalmazott Pedagógiai Intézetének intézetvezető főiskolai docense lesz.
A JGYPK Tankönyvmúzeuma az emlékeket őrző könyvtár szellemi közegét kihasználva olyan új előadássorozatot indított, amelynek keretében ismert, vagy kevésbé ismert, de mindenképpen közérdeklődésre számot tartó témákat szokatlan megközelítésből, új nézőpontból, vagy éppen az érdekességek szintjén mutat be.
A Kommunikációs Nevelésért Egyesület 2022-ben is megrendezi Tudatosság a kommunikációban című konferenciáját. A május 20–21-én sorra kerülő tanácskozás témája „Fenntarthatóság a kommunikáció oktatásában”. Rendezvényünkre elméleti és gyakorlati, módszertani előadásokat várunk a kommunikációs kompetencia és készségfejlesztés, az online- és médiatudatosság, valamint az iskola szervezeti kommunikációjával kapcsolatban.
2022. február 12-én 9:00 és 13:00 óra között nyílt nappal és szülői értekezlettel várja a határon innen, és túlról érdeklődőket a Szegedi Tudományegyetem - az eseménynek az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ (Szeged Ady tér 10.) ad otthont. A rendezvény regisztráció köteles.
Felvételi előkészítő tanfolyam indul február 25.-én, pénteken jelenléti formában Képi ábrázolás alapszakra illetve osztatlan Vizuáliskultúra tanár szakra jelentkezőknek, valamint minden olyan érdeklődő számára, aki szeretné szakemberek irányításával elsajátítani a szabad kézi rajzolás alapjait.
2022. február 6-án rendezték meg a JGYPK Diplomaátadó Ünnepségét a József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi Termében.
A Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár szeretettel meghívja Önt és barátait 2022. február 24-én (csütörtökön) 17 órára dr. habil. Máté Zsuzsanna esztéta és irodalmár (SZTE JGYPK Művészeti Intézet Rajz-művészettörténet Tanszék) Kép-kísérletek című kiállításának megnyitójára.
A „Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért” díjra olyan – a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző – magyarországi, határon túli magyar vagy magyarországi nemzetiségi köznevelési intézményben dolgozó pedagógusok, gyógypedagógusok, szakoktatók, felsőoktatásban dolgozó oktatók, civil szervezetek tehetségsegítői és a tehetséggondozás területén működő szervezetek jelölhetők, akik oktatják, nevelik, segítik a gyermekeket, tanulókat, fiatal tehetségeket. A díjat öt kategóriában adják át.
Az SZTE JGYPK Művészeti, Művészetpedagógiai és Művészetközvetítő Szakkollégiuma pályázatot hirdet az SZTE hallgatói számára REBOOT - ÚJJÁSZÜLETÉS A COVID ÁRNYÉKÁBAN címmel.
A Belügyminisztérium közigazgatási államtitkára pályázatot hirdet a Belügyminisztériumot érintő közszolgálati témában – doktorandusz, abszolutóriumot szerzett és doktorjelölt – kutatók számára gyakornoki rendszer keretében tudományos kutatás folytatására.
A Nemzetstratégiai Kutatóintézet pályázatot hirdet tudományos kutatók és felsőoktatási hallgatók részére magyar nemzetstratégiai témájú tudományos művek alkotására, amelyek az NSKI adatbázisaira és kutatási eredményeire is támaszkodnak. A pályázat keretében előnyben részesülnek azok a munkák, amelyek a Kárpát-medence térségére, a külhonban élő magyarokra fókuszálnak. Felhívásunk minden tudományterületnek szól, és interdiszciplináris jellegű pályaműveket is várunk.