2019. március 19-én ismét sikeres műhelyfoglalkozás helyszíne volt a Pedagógusképző Kar Gyógypedagógus-képző Intézete.
2019. március 20-án 14 órakor került sor a Kari Tanácsteremben az egyetemi Prezentációs Verseny kari fordulójára.
A jubileumi tanév második félévében egy igen aktuális és a jövőbe tekintő Szemeszternyitó előadást hallgathattunk meg, mely rámutatott arra, hogy a múlt értékeinek ápolása mellett a jövő feladataira is koncentrálunk kell.
Letölthető az SZTE JGYPK ATIKI roma tematikájú képzéseinek hírlevele.
A Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztálya előadóülést tart március 21-én, csütörtökön 17 órakor az Egyetem utcai Ady-téri épület Krajkó Gyula tantermében, amelyen Dr. Karancsi Zoltán ad elő.
A harmadéves tanárszakos hallgatók – amennyiben a közismereti tanárszakjukon általános iskolai és középiskolai szakképzettség is szerezhető – a közös képzési szakasz követelményeinek teljesítésekor 2019. április 15-ig választhatnak, hogy általános iskolai tanári szakképzettséget vagy középiskolai tanári szakképzettséget szereznek-e.
Egy évvel ezelőtt Gyermek - könyv - irodalom címmel előadás-sorozatot indított intézetünk a Magyar szakcsoport szervezésében. A meghívott előadók témái, előadásai iránti érdeklődés, az események színvonala azt igazolta, hogy érdemes folytatni a megkezdett építkezést, amelynek célja, hogy a szegedi Tanító- és Óvóképző Intézet az ifjúsági és gyermekirodalommal kapcsolatos diskurzusoknak egyik központja legyen.
A program célja a magyarországi felsőoktatási intézményekben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező olimpiai/paralimpiai versenyrendszerben sportoló hallgatók támogatása.
2019. március 6-án a Magyar és Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék ismét megrendezte kari Szép magyar beszéd versenyét.
Március 11-én 10 órától Ifjúság, ifjúsáügy, új kihívások címmel tartanak tudományos konferenciát az SZTE JGYPK Tanácstermében, melyre minden érdeklődőt szeretettel várnak.
2004 óta március 6. a logopédia napja. Ezen a napon a figyelem Európa-szerte a nyelvre, a kommunikációra irányul.
Új témával folytatódik az SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézete népszerű műhelyfoglalkozás-sorozata.
Március 6-án 14 órakor tartották a már hagyománnyá vált Szemeszternyitó előadást a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar főépületében.
Kora esti városi villanyfényes sétánkon egy rövid túrán kínálunk lehetőséget egy izgalmas természetjáró játék, a geocaching megismerésére és a város rejtett szépségeinek és történelmének felfedezésére.
Jó hangulatú, tartalmas műhelyfoglalkozással startolt el a Gyógypedagógus-képző Intézet új sorozata február 21-én, csütörtökön a JGYPK Hattyasi kampuszán.
Az SZTE JGYPK Rajz-Művészettörténet Tanszék szeretettel vár minden érdeklődőt a tanszék Fischer Ernő Galériájába Lous Stuijfzand, képzőművész (NL) és Lóránt János Demeter, Munkácsy-díjas festőművész közös kiállítására.
A 2019. évi Közalkalmazotti Tanács választás 2019. február 27-én 16 órakor lezárult. A Választási Bizottság e napon összeszámolta a szavazatokat, az aktív dolgozói részvételnek köszönhetően érvényes és eredményes volt a választás.
Az előadásban arra keressük a választ, hogy mi vagy mi lenne a 21. századi iskola feladata, milyen eszközei és módszerei lehetnek a modern pedagógusoknak, hogy a tanulás minden diák számára hasznos és örömszerző folyamat lehessen.
2019. március 1-jén 9 órai kezdettel rendeznek konferenciát több helyszínen A több nemzetiségű államoktól napjaink geopolitikájáig címmel.
Folytatódik a Szemeszternyitó előadások hagyományos sorozata a JGYPK-n. A jubileumi tanév második félévében egy igen aktuális és a jövőbe tekintő előadást hallgathatunk meg, amely szimbolizálja, hogy a múlt értékeinek ápolása mellett a jövő feladataira is koncentrálunk.
Dr. Molnár Gyuláné zenetanár és Dr. Molnár Gyula biológus, jazz zenész tart látványos és "hallványos" bemutatót és előadást a Bagolyvári Esték programsorozat IV. előadása keretében.
Az előadónk a régi, a sokak számára már jól ismert Balassa Levente pszichológus, aki a tavaszi félévben is sok érdekes és főként aktuális kérdést elemzett számunkra. Az Életegyensúly program kidolgozója ezúttal a változásmenedzsmentről beszél, így mondhatjuk, hogy mindenki érintett a témát illetően.
A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Tanító- és Óvóképző Intézet Magyar Szakcsoportja és a Művészetközvetítő Szakkollégium Irodalompedagógiai Műhelye mesemondó versenyt rendez NÉPEK MESÉI címmel a Kar intézeteiben tanuló hallgatók részére, amelyre február 28. 12 óráig lehet jelentkezni.
„Zenében talált világ” címmel nagyszerű szakmai napot kínálunk a Kokas Szakmai Kollégium és a Mentor(h)áló közös szervezésében.
Az SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézete és a Mentor(h)áló újabb izgalmas műhelyfoglalkozást kínál az érdeklődő tanítók, gyógypedagógusok, pedagógiai asszisztensek, könyvtáros tanárok és hallgatók részére!
A "Logopédia Európai Napja" alkalmából az SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézete és a Mentor(h)áló nagyszerű szakmai műhelyfoglalkozást kínál az érdeklődő szakemberek és logopédus hallgatók részére!
Újabb remekbe szabott téma, újabb kitűnő előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Prof. Dr. Gyenge Zoltán filozófus, író, tanszékvezető egyetemi tanár, az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának dékánja!
Újabb sokak érdeklődésére számot tartó téma, újabb nagyszerű és hiteles előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - minden korosztály számára "receptre felírt" előadás!
Vendégünk Sipos János - "egy ember, aki érzi az ÉLET ÍZÉT, érzi, hogy él!"
Újabb kivételes vendég, újabb kihagyhatatlan esti program - mindez természetesen a Mentor(h)áló és az IH közös, Pedagógiai esték c. rendezvénysorozatában!
Vendégünk Mácsai Pál Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, rendező, az Örkény Színház igazgatója.