This volume is a collection of papers delivered at the online International Seminar ESP and CLIL – Current Drivers of HEI Internationalisation, which was the closing event of the Visegrád 4+ project CLIL-HET.
A szerző izgalmas, járatlan úton vezeti végig olvasóit. Az intellektuális képességzavart mutató tanulók énhatékonyságát vizsgálja a tipikus fejlődésű tanulókkal összevetve. Az énhatékonyság vizsgálati modelljében alkalmazott eszközökkel hazánkban korábban nem mértek atipikus fejlődésű tanulókat.
A Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Általános és Környezetfizikai Tanszékén rendezik meg a XI. Bor Pál Fizikaverseny döntő fordulóját 2021. május 29-én.
A Juhász Gyula Tanárképző Főiskola orosz-történelem szakos hallgatója volt egykor Háy János József Attila-díjas író, költő. Az SZTE alumnusával készített interjúnkban beszélgettünk pályaválasztásról, íróságról, szegedi évekről és arról is, hogy szerinte mitől lesz jó egy könyv.
Az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Főépületében található Interaktív Természetismereti Tudástár nyári tudástári tábort szervez több turnusban, ahová várják mindazon tanulók jelentkezését, akik különösen érdeklődnek a természettudományok iránt.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal összefoglaló kiadványa az elérhető kutatási pályázatairól.
Az előadás nem a megszokott felépítést, azaz az „expozíció – bonyodalom – bonyodalom kifejtése – tetőpont – megoldás” mintát követi: az előadó tíz fordítástudományi tételt fogalmaz meg azzal a céllal, hogy az eddigi fordítástudományi kutatásai alapján megvizsgálja ezeknek a tételeknek a helyességét, vagy éppen megkérdőjelezhetőségét. Az előadás középpontjában a reáliák, azaz a kultúraspecifikus nyelvi elemek állnak.
A nemzetközileg elismert design szervezet az UDA (United Design Alliance – http://uniteddesigns.org) által szervezett nemzetközi pályázaton 2018-óta vesznek részt design munkáikkal – Kiss Ferenc, tervezőgrafikus vezetésével – a szegedi képalkotás szakos hallgatók.
A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Alkalmazott Pedagógiai Intézet Óvodapedagógus-képző Tanszékének online programja május 14-én és 15-én, melynek élő közvetítése A Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Televíziójának YouTube csatornáján érhető el.
Férfiként gyermeket nevelni nem számít különleges dolognak, főállásban, óvópedagógusként dolgozni viszont annál inkább! Különösen hazánkban, ahol a több mint 30 ezer óvodapedagógus közül összesen csak pár százan akadnak férfiak, azaz óvóbácsik.