Dr. Fejős Sándor a JGYF Kiadó gondozásában megjelent kötetében egy délvidéki kisváros, Magyarkanizsa dualizmus kori művelődéstörténetét dolgozza fel az adott korszak kulturális életének négy meghatározó színterén – az oktatásügy hiánypótló törekvésén, a virágkorukat élő társadalmi szervezetek közösségformáló erején, a helyi sajtó megjelenésének szerepén és a régióban kibontakozó új iparág, a gyógyturizmus fejlődésén – keresztül.
Dr. Pető Bálint a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karának oktatója, a könyv alapjául pedig 2018-ban sikeresen megvédett doktori értekezése szolgált. Témaválasztásában nagy szerepet játszott a városhoz való szoros érzelmi kötődése, hiszen gyermekéveit Szentesen töltötte.
Karunk oktatói június 20-án könyvbemutatót tartanak a SZAB Székházban 18 órai kezdettel.
Az EFOP 343 AP2 JGYPK5 pályázat keretén belül az Informatika Alkalmazásai Tanszék Az adatelemzés statisztikai módszerei címmel 20 órás képzést indít. Az első két óra interaktív előadás, melynek célja, hogy a képzést a résztvevők érdeklődésének és igényeinek megfelelően minél differenciáltabban tudjuk tematizálni.
A hódmezővásárhelyi Emlékpontban negyedik alkalommal került megrendezésre Magyarország története a kora újkortól a legújabb korig címmel a PhD hallgatók és doktorjelöltek országos konferenciája. A tanácskozás tizenhat előadója az ország számos egyetemén készül a magasabb tudományos fokozat megszerzésére.
A Szegedi Keresztény Roma Szakkollégium (SZKRSZ) felvételt hirdet a 2019-2020. tanévre szegedi felsőoktatási intézmények bármely szakára jelentkező, vagy már ott tanuló diákok számára.
Dr. Fejős Sándor és dr. Pető Bálint kiadványairól beszélget a szerzőkkel prof. dr. Zakar Péter, dr. Döbör András és dr. Forró Lajos a JATE Klub teraszán június 16-án.
Június 7-én, pénteken sikeresen záróvizsgázott a vajdasági magyar inkluzív fejlesztő szakpedagógus kollégák első csoportja Szabadkán, a Vajdasági Magyar Képző, Kutató és Kulturális Központ (VM4K) épületében.
90 éve Szegeden – a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar jubileumára történeti monográfia jelent meg a Gondolat Kiadó gondozásában.
Az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Tudományos Diákköri Tanácsa 2019. június 12-én 16:00 órakor a Díszteremben tart ünnepséget.
Az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar
és az SZTE JGYPK Hallgatói Önkormányzatának közös pályázata.
Dr. Fizel Natasa, karunk oktatója tart előadást 2019. június 6-án, 17 órai kezdettel a Tömörkény István Művelődési Házban.
A Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj a Szegedi Tudományegyetemen kiemelkedő tanulmányi eredményt elérő hallgatók számára nyújt havi 40 ezer forintos támogatást 10 hónapon keresztül. A pályázat benyújtásával egyidejűleg a kiemelt tanulmányi ösztöndíjra is jelentkezhetnek a hallgatók. Az ösztöndíj pályázatok benyújtási határideje 2019. július 5. (péntek) 23:59 óra.
Az ünnepségen Honor Pro Meritis, Magister Emeritus, Magister Emerita, Pro Facultate, Pro Educatione, Pro Iuventute kari kitüntetéseket és tanácsosi címeket adott át Dr. Döbör András dékán úr.
Az ösztöndíj célja, hogy a fiatal tudós nőket és kutató szakembereket kiemelkedő és gyakorlatba vehető tudományos eredmények elérésére serkentse, továbbá ösztönözze és előmozdítsa a magyar nők helyzetét a tudományos és kifejezetten kutatói pályán, a legkülönbözőbb kutatási területeken.