facebook_boritokepek_085

Elhunyt Bene Kálmán irodalomtörténész, Madách-kutató

2024. május 17.

77 éves korában elhunyt Bene Kálmán irodalomtörténész, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karának nyugalmazott tanszékvezető főiskola tanára, aki irodalomtanárok nemzedékeinek oktatója volt, évtizedeken át szenvedélyesen, nagy szakértelemmel és lelkesedéssel kutatta Madách Imre életművét.

Bene Kálmán 1947. március 10-én született Kiskunhalason. A JATE magyar-német szakán szerzett diplomát 1971-ben. Tizenkét éven át magyar-német szakos középiskolai tanár volt Tiszakécskén, ahonnan 1983-ban gyakorlóiskolai szakvezető tanárnak hívták meg a Juhász Gyula Tanárképző Főiskola 1. számú Gyakorló Általános Iskolájába. 1988-ban a Juhász Gyula Tanárképző Főiskola (később SZTE JGYTFK) Magyar Irodalom Tanszékén, majd az SZTE JGYPK Tanító- és Óvóképző Intézet Magyar Szakcsoportjában lett főiskolai tanár, tanszékvezető. 1973-ban doktorált, 1997-ben szerzett PhD-fokozatot. A Madách Irodalmi Társaság Dél-alföldi Régiójának elnöke, tanszékén a Madách Imre Kutatócsoport szervezője volt.

A cikk folytatásáért KATTINTS IDE

Temetése: 2024 május 31 (péntek) 12:00 órakor lesz a szegedi Belvárosi temetőben.