2018. november 30-án, pénteken került megrendezésre karunk Főépületében az Az Európai, nemzeti, lokális kulturális örökség és identitás konferencia és workshop az SZTE JGYPK Művelődéstudományi Intézet Identitáskutató Műhelye szervezésében.
A konferencia központi témái az európai, a nemzeti, és a lokális kulturális örökségek jelentőségei és azok összefüggései voltak.
A rendezvény Drahota-Szabó Erzsébet általános és tudományos dékánhelyettes, valamint Nagy Sándor városfejlesztési alpolgármester köszöntőjével kezdődött.
A megnyitót követően Csepeli György, Erdei Ferenc-díjas magyar szociálpszichológus, szociológus Az európai identitás megteremtése című előadását hallhatták az érdeklődők. Ezután Miszlivetz Ferenc szociológus Európai (inter)kulturális örökség a változó identitások korában című előadásával folytatódott a konferencia. Ezután Viskolcz Noémi Az örökségvédelemről - esettanulmány című előadása következett.
Még a délelőtt folyamán sor került a JGYPK Főépület Dísztermében található kiállítás megnyitójára, ahol köszöntőt mondott Szirmai Éva főiskolai docens. A kiállítás a "90 éves szegedi tanárképzés emlékhelyei" eseményt dolgozza fel fotókon és posztereken. A Lokális identitás - szegediség fotópályázat nyerteseinek bemutatását követően további előadásokkal folytatódott a rendezvény, melyek a következők voltak:
Barna Gábor: Magyarrá honosult európaiság – Bálint Sándor kultúraszemlélete,
Újvári Edit: Európai identitás a kultúrtörténet oktatásának szemszögéből,
Nagy Imre: Szeged építészetének európai kapcsolódásai és a 15 éves Europa Nostra díj,
T. Molnár Gizella: A klebelsbergi oktatás- és kultúrpolitika európai és lokális vonatkozásai.
A délután során két workshop várta az érdeklődőket: Kulturafinanszírozás, kultúramarketing valamint Lokális identitás - szegediség - irodalom, kultúra.
Fotók letöltése: https://www.flickr.com/photos/jgypk/sets/72157704253331145/
Galéria: