Az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda közzétette a 2023/24-es tanévre vonatkozó ERASMUS+ mobilitási pályázati felhívást oktatók/ adminisztratív munkatársak számára. A Juhász Gyula Pedagógusképző Karon a pályázatokat a tanszéki ERASMUS+ koordinátor összesíti és adja át a Külügyi és Innovációs Irodának.
Az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda közzétette a 2023/24-es tanévre vonatkozó ERASMUS+ pályázati felhívást.
A Juhász Gyula Pedagógusképző Karon a hallgatók a pályázatokat a tanszéki ERASMUS+ koordinátorok számára adják le, akik a beérkezett pályázatokat összesítik és átadják a Külügyi és Innovációs Irodának.
A Nemzetközi Visegrádi Alap (International Visegrad Fund) egy nemzetközi donorszervezet, melynek feladata a Visegrádi Csoportot alkotó, azaz a V4-es országok – Cseh Köztársaság, Magyarország, Lengyelország és Szlovákia – közötti szorosabb együttműködés elősegítése.
Az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda közzétette a 2022/23-as tanévre vonatkozó Erasmus+ pótpályázati felhívást.
Az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda közzétette a 2022/23-as tanévre vonatkozó Erasmus+ mobilitási pótpályázati felhívást oktatók/ adminisztratív munkatársak számára.
A belgiumi Francia Közösség egyetemi hallgatók, valamint (leendő) francia tanárok részére Brüsszelben valamint Louvain-ben metodikai, illetve nyelvi továbbképzés céljából hirdet lehetőséget virtuális megvalósítás keretében.
Az EUGLOH szervezésében létrejött egy verseny, amelyen hallgatók, oktatók, kutatók és adminisztratív munkatársak egyaránt részt vehetnek.
A Bécsi Egyetem Európai és Összehasonlító Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének Finnugor Tanszéke és az ELTE szombathelyi Savaria Egyetemi Központja közös nyári egyetemet szervez osztrák, ill. magyar egyetemi és főiskolai hallgatók számára, akik magyar/német nyelvtudásukat szeretnék fejleszteni.
Az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda közzétette a 2022/23-as tanévre vonatkozó Erasmus+ mobilitási pályázati felhívást oktatók/ adminisztratív munkatársak számára. A Juhász Gyula Pedagógusképző Karon a pályázatokat a tanszéki Erasmus+ koordinátor összesíti és adja át a Külügyi és Innovációs Irodának.
A hallgatók a pályázatokat a tanszéki/ intézeti koordinátor számára adják le. A pályázatok összegyűjtését és továbbítását kari szinten a Külügyi és Innovációs Iroda végzi.
A Fulbright Magyar-Amerikai Oktatási Csereprogram Bizottság örömmel hirdeti meg posztgraduális hallgatók, oktatók és kutatók számára a 2023/2024-es tanévre szóló ösztöndíjait.
Az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda közzétette a 2021/2022. tanévre vonatkozó ERASMUS+ pótpályázati felhívásokat
Idén a Paris-Saclay Egyetem szervezésében valósul meg a hallgatói konferencia, melyre a szervezők szeretettel várják a szegedi hallgatók jelentkezését is a Global Health témaköréhez kapcsolódó humán és társadalomtudományi területeken.
A Bajorországi Szövetségi Állam a BAYHOST-on keresztül 1 éves ösztöndíjprogramot hirdet Közép-, Kelet- és Délkelet-Európai hallgatók számára a 2022/23-as tanévre.
25 indonéz hallgató tölti az őszi szemesztert a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE). Egyetemünk elnyerte az indonéz kormány kiválósági ösztöndíj programjába való részvételt. A programra a világ 240 egyeteme pályázott, melyből az indonéz kormány összesen 60 egyetemet választott ki. Nemzetközi viszonylatban a magyar egyetemek közül csupán két hazai egyetem képviselteti magát, az SZTE és a Pécsi Tudományegyetem (PTE).
Fogyatékossággal élő, hátrányos helyzetű és sajátos oktatási igényű hallgatók munkaerőpiaci boldogulásáról szervez tréninget a Szegedi Tudományegyetem a EUGLOH szövetség egyetemei számára.
Május 12-én 10 órától 17 óráig kapcsolódhatnak be az érdeklődők a EUGLOH Alliance Day programjába. A virtuális 3D térben a napot a Fool Moon koncertje zárja.
A JGYPK Ének-zene Tanszék oktatóinak részvételével valósul meg a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem virtuális Nemzetközi hetének Zene szakiránya 2021. május 10-12. között.
Egyetemünk a 2020-as év folyamán csatlakozott az Európai Egyetemek Szövetsége a Globális Egészségért (EUGLOH) stratégiai partnerséghez. Az 5 európai egyetemet összefogó szövetség SZTE által rendezett következő programja a „Joint Innovation Challenges”, ahol az egyetemi polgárok valós kutatói projekteken dolgozva az innovációhoz kapcsolódó transzverzális készségeket és eszközrendszert sajátíthatják el.
A Coursera április 19-21. között megrendezett online konferenciáján 75 országból 200 szervezet képviselteti magát. A rendkívül izgalmas témák között találunk újdonságokat előrelépésekről a plágium felfedezésében egészen addig, hogyan készítsük fel a saját szervezetünket az online működésre.
A Fulbright Magyar-Amerikai Oktatási Csereprogram Bizottság örömmel hirdeti meg posztgraduális hallgatók, oktatók és kutatók számára a 2022/2023-as tanévre szóló ösztöndíjait.
Fulbright ösztöndíjra azok a magyar állampolgárok pályázhatnak, akik legkésőbb 2021. július 31-ig megszerzett felsőfokú végzettséggel, valamint megfelelő szintű angol nyelvtudással rendelkeznek és az Egyesült Államokban szeretnének oktatni, kutatni, vagy továbbtanulni.
A hallgatók a pályázatokat a tanszéki/intézeti koordinátor számára adják le. A pályázatok összegyűjtését és továbbítását kari szinten a Külügyi és Innovációs Iroda végzi.
A hallgatók a pályázatokat a tanszéki/intézeti koordinátor számára adják le. A pályázatok összegyűjtését és továbbítását kari szinten a Külügyi és Innovációs Iroda végzi.
A Juhász Gyula Pedagógusképző Kar a Nemzetiségi Intézet (Német és Német Nemzetiségi Tanszék) koordinációjával ismét elnyert egy Erasmus+ KA (Strategic Partnerships for adult education, Cooperation for innovation and the exchange of good practices) pályázatot. A WISELIFE, Raising Awareness about Ageism projekt célja az időskor tudatosságának növelése, elsősorban a tanulás kapcsán.
A Lund University szervezésében újabb online kurzuson vehetnék részt alapképzéses hallgatóink.
A EUGLOH projekt keretében megrendezett konferenciasorozat január 19-i programjára sok szeretettel várnak minden érdeklődő egyetemi polgárt.
A EUGLOH szövetség az év végére is számos eseményt tartogat a Szegedi Tudományegyetem, a müncheni Ludwig-Maximilians Egyetem, a Paris-Saclay Egyetem, a Portói Egyetem és a Lundi Egyetem hallgatói számára.
Az SZTE már több mint egy éve tagja az öt európai egyetemet egyesítő EUGLOH Szövetségnek. Szeretnéd tudni pontosabban, hogy miről is szól a EUGLOH, kik a tagjai, és milyen módon járulnak hozzá ahhoz, hogy mind a hallgatóknak, mind az oktatóknak lehetősége legyen nemzetközi kapcsolati hálójuk és tapasztalataik bővítésére?
Ha részese szeretnél lenni egy egyedülálló, öt európai egyetemet összefogó projektnek, amelyben az angol nyelvtudásodat is kamatoztathatod, mindemellett számos új ismeretségre tehetsz szert, akkor a EUGLOH Student Board tagságot neked találták ki.
A Campus Mundi program 9,2 milliárd forinttal támogatja a magyar felsőoktatás nemzetközi versenyképességének fejlesztését a 2016-2021 közötti időszakban. A program egyrészt a hallgatói mobilitást támogatja, másrészt a felsőoktatási intézmények nemzetközi szerepének, elismertségének növeléséhez járul hozzá.
A freemover pályázattípusban a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményében aktív státuszban lévő hallgatók és oktatók nyújthatnak be pályázatot a CEEPUS országok bármely felsőoktatási intézményéhez. Freemover pályázat beadására a tavaszi szemeszterre van lehetőség.
Október 22-én tovább folytatódik a Prof. Matthias Siebeck által kordinált globális egészségügy témáit érintő beszélgetés-sorozata a Ludwig-Maximilians Egyetem szervezésében.
Interaktív, online előadásaival Szegeden vendégeskedik Barbara Oakley, a világ legnépszerűbb online kurzusának oktatója. Az amerikai mérnök professzor kutatása az idegtudomány és a társas viselkedés közötti összefüggésre fókuszál.
Az oktatás, képzés és ifjúság területein aktív intézmények és szervezetek kiemelkedő eredményein át ez is láthatóvá válik. Az Erasmus+ programban megvalósított nemzetközi együttműködésekből nemcsak a résztvevők, hanem az egész társadalom profitálhat. A projektekben elért eredmények, a közzétett segédanyagok és elkészült kiadványok bárki számára inspirálók és hasznosak lehetnek. A külföldön megismert innovatív módszerek, új eszközök és technológiák így hozzájárulhatnak az oktatás és képzés széles körű fejlesztéséhez.
A Coursera a világ legnagyobb online oktatási platformja, ahol a legjobb egyetemek - köztük például a Yale, a Michigani Egyetem, és olyan vállalatok, mint a Google és az IBM - 19 nyelven kínálnak közel 4 ezer kurzust. A Coursera és a Szegedi Tudományegyetem közötti együttműködés eredményeképpen a szegedi hallgatók ingyen juthatnak hozzá ezekhez a tananyagokhoz és a kurzus elvégzését igazoló oklevélhez.
Az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda közzétette a 2020/21-es tanévre vonatkozó Erasmus+ mobilitási pótpályázati felhívásokat.
2020. szeptember 21-24. között a Szegedi Tudományegyetem szervezésében, az EUGLOH projekt keretében valósul meg az MaPLaS+S entrepreneurial skills and self-audit pitching training. A program angol nyelvű, online kerül megrendezésre, és kifejezetten PhD hallgatók jelentkezését várják.
A COVID-19 járvány alapvető hatással van az oktatás, a képzés és az ifjúság területére is. Ilyen kivételes körülmények között az Erasmus+ programnak még nagyobb szerepe van az ezeken a területeken megvalósuló innovációk elősegítésében, valamint a személyes, a szociálpedagógiai és a szakmai fejlődési lehetőségek megteremtésében.
The Certificate of International Merits (CIM) was introduced at Lund University in 2014, in order to increase and encourage international activities for students. The main concept is that students collect international activities both abroad and at home, and reflect upon how the activities have developed their international and intercultural competencies. By the end of their studies they have the possibility to gain an international certificate. CIM is expected to highlight the students’ international merits, to broaden their intercultural communication skills and to widen their international network.
Magyar hallgatóknak, diplomásoknak, kutatóknak valamint tudományos fokozattal rendelkező főiskolai, egyetemi oktatóknak és kutatóknak is kínál németországi tanulmányi és kutatói ösztöndíjakat a Német Felsőoktatási Csereszolgálat (DAAD).
A külföldről történő beutazással kapcsolatos jogszabályok változása miatt az alábbiakról értesítjük.
A tanév kezdetének közeledtével, annak érdekében, hogy a Magyarországra, illetve a Szegedi Tudományegyetemre történő eljutásuk akadálymentesen megvalósulhasson, az Egyetem információs csomagot nyújt, amely további hasznos információkat tartalmaz az utazásról, a szállásról, önellátásáról és a félév kezdetéről.
September 28th – 30th 2020
Organized by University of Szeged (Hungary) with the participation of member universities of the EUGLOH Alliance: Ludwig-Maximilian University of München (Germany), Lund University (Sweden), University of Porto (Portugal), Paris-Saclay University (France).
Az ösztöndíj célja doktori, posztgraduális tanulmányok, vagy egy éves kutatási tartózkodás finanszírozása a bajor egyetemeken. Az egyéves ösztöndíj legfeljebb 3 évre meghosszabbítható.
A Lundi Egyetem egy további 7,5 kredites EUGLOH online kurzust indít a félévben "Introduction to E-health" címmel, ezúttal valamennyi érdeklődő SZTE-s hallgató számára.
A Lundi Egyetem igen érdekesnek ígérkező online kurzusokat hirdet a következő félévben az EUGLOH projektben részt vevő partneregyetemek hallgatói számára:
Consistent with the current pandemic situation in Hungary the University of Szeged is planning to start the education in the Academic Year of 2020-2021 in the form of the regular face-to-face learning on September 7th.
A Tempus Közalapítvány éves konferenciájának célja, hogy fórumot biztosítson a felsőoktatás nemzetköziesítését érintő aktuális kérdések megvitatására. Idén minden tervet és elképzelést felülírt a COVID-19 járvány, mely - az élet minden más területéhez hasonlóan - a felsőoktatási intézmények működését, az oktatási és kutatási tevékenységet és a nemzetközi kapcsolatokat is alapvetően megváltoztatta.