00001_20211001_X14_9442

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája D R Á M A P Á L Y Á Z A T O T hirdet Klebelsberg Kuno születésének 150. évfordulója alkalmából az SZTE polgárai (oktatók, dolgozók, hallgatók) részére

2024. augusztus 23.

Olyan drámai műveket várunk, amelyek a 150 éve született Klebelsberg Kuno életének, szegedi tartózkodásának, tevékenységének, egyetemalapító szerepének állítanak emléket, megjelenítik az egyetem korabeli társadalmi környezetét, ezen felül korhűen ábrázolják kapcsolatát Szent-Györgyi Alberttel.

Pályázati feltételek:

Pályázni lehet minden egyéb műfaji megkötés nélkül olyan saját, egyéni, magyar nyelvű drámai művekkel, amelyek még nem jelentek meg nyomtatásban vagy valamely digitális platformon, nem szerepeltek korábbi pályázatokon, amelyeket nem mutattak be színpadon. A pályázat jeligés. A szerző nevét, elérhetőségét (név, kar, szak, évfolyam, munkahely, cím, telefonszám, e-mail) külön zárt borítékban kérjük mellékelni. A pályaművet papíralapon, nyomtatva, 1 példányban kérjük leadni személyesen az SZTE Kulturális Irodában vagy postai úton beküldeni: SZTE Rektori Épület, Kulturális Iroda, 6720 Szeged, Dugonics tér 13.

A pályázat beküldésének határideje: 2025. február 28.

A pályázatot a kiírók által felkért szakértői zsűri bírálja el.

A pályázat díjazása:

Külön értékeljük a hallgatói és a dolgozói pályázatokat.

I. 250.000 Ft

II. 150.000 Ft

III. 50.000 Ft

A díjazott pályázatok anyagának felhasználására a Szegedi Tudományegyetem teljes, időben és területileg nem korlátozott, kizárólagos felhasználási jogot szerez.

A pályázathoz kapcsolódó adatvédelmi tájékoztató az alábbi oldalon érhető el: