mecses_jgypk

Elhunyt Dr. Szöllősi Erzsébet az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar volt tanára

2023. augusztus 07.

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Dr. Szöllősi Erzsébet az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar volt tanára életének 77. évében elhunyt.

gyazhir-Szollosi-Erzsebet

Dr. Szöllősi Erzsébet 1973-tól dolgozott a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar (illetve a jogelőd főiskola) Alkalmazott Társadalomismereti Tanszékén először tanársegédi, 1979-től adjunktusi, beosztásban. 1990-ben kezdett el foglalkozni az ember-környezet viszonyának problémájával. Ennek során főiskolai hallgatók környezetvédelemmel foglakozó szakdolgozatának és TDK dolgozatának mentorálását végezte. Később Környezetvédelem szakos hallgatók képzésében is részt vett. Oktatói feladatai mellett a Karon FDSZ titkár-helyettesi feladatokat is ellátott. 2022-ben a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Tanácsa HONOR PRO MERITIS kitüntetést adományozott számára, a hosszú időn át végzett értékes oktatói, kutatói, pedagógiai tevékenysége miatt.

Nyugodjon békében!