Adjunktus
Művészeti Intézet
Ének-Zene Tanszék
E-mail: pinter.tunde.kornelia@szte.hu
Pintér Tünde Kornélia a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Művészeti Intézet Ének-Zene Tanszék adjunktusa. 2012-ben végzett klasszikus énekművész, majd a mesterképzés keretében 2014-ben okleveles opera-énekművész, 2015-ben zeneművésztanár szakokon. A zene már kisgyermekkorától kiemelt szerepet játszott életében. A Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola Gyakorló Általános Iskola zenetagozatára járt, ahol olyan színvonalas énekkarokban énekelt, mint a Kicsinyek Kórusa és a Csokonai díjas Vox Iuventutis Gyermekkar. 9 évesen kezdett el zongorázni, 10 évesen megnyerte az Országos Zsoltáréneklő Versenyt, majd 2001-ben II. helyezést ért el a megyei népdalversenyen Debrecenben. A Vox Iuventutis Gyermekkar tagjaként 13 évesen énekelt először a debreceni Csokonai színházban, ahol Moliére Az úrhatnám polgár, Tamási Áron Énekes madár és Webber József és a színes, szélesvásznú álomkabát című darabokban szerepelt.
Az egyetemi évei alatt több alkalommal vett részt a Zeneművészeti Kar tudományos diákköri konferenciáin, melynek köszönhetően a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencián III. helyezést ért el. 2010-ben szoprán szólistaként közreműködött Petr Zejfart cseh karmester által vezetett Nemzetközi Posticum Zenekar európai turnéján; többek között Svájcban és Prágában. 2012-2017 között énekkari művészként a Szegedi Szabadtéri Színház operaprodukcióiban vett részt. A 2014/2015. évadban énekelt a Szegedi Nemzeti Színházban, ahol Verdi: Macbeth és Puccini Toscájában tűnt fel. 2016 és 2019 között a debreceni Kodály kórus tagjaként részt vett Ennio Morricone 60 Years of Tours elnevezésű európai turnéján, ahol olyan nagyvárosokba jutott el, mint például Dublin, London, Amszterdam, Köln, Berlin, Wroclaw, Krakkó és Prága. 2018 és 2019 decemberében a Purcell kórus és az Operettvilág németországi turnéjain énekelt.
Doktori tanulmányait a Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Doktori Iskolában végezte, ahol 2021-ben szerzett fokozatot summa cum laude minősítéssel. Kutatási munkáit számos folyóiratcikk, valamint hazai és nemzetközi konferenciaszereplések igazolják. Kutatási területei: iskolai és iskolán kívüli zene megítélése, az ének-zeneórák folyamatainak vizsgálata, zenei önmegítélés, a zenehallgatás módjai és funkciói.