adjunktus
Szakképzési, Felnőttképzési és Tudásmenedzsment Intézet
Művelődéstudományi Tanszék
Telefon: (62) 54-63-10
E-mail: kerpics.judit@szte.hu
MTMT: https://m2.mtmt.hu/api/author/10070871
Kerpics Judit 2016-ban szerzett magyartanár-történelemtanár MA diplomát az SZTE BTK-n.
2017-ben állami ösztöndíjasként nyert felvételt az Irodalomtudományi Doktori Iskola klasszikus magyar irodalom programjára, és 2024-ben szerzett doktori fokozatot. Értekezésének címe: Tekintetbe venni az élet prózáját – Jósika Júlia munkásságának értékelése a 19. századi emigrációs kulturális transzfer és a szociális normativitás összefüggéseiben. (Témavezető: Dr. Gere Zsolt)
2019 óta tagja az SZTE BTK Magyar Irodalmi Tanszéken működő OTKA Történetek a magyar irodalom médiatörténetéből kutatócsoportnak. 2019-ben CEEPUS ösztöndíjjal két hónapig az Universität Wien finnugor tanszékén folytatta a kutatásait. Szintén ebben az évben „A mit külföldi divatlapok adni nem képesek" című tanulmányával elnyerte a Szegedi Akadémiai Bizottság 2019. évre meghirdetett pályázatának III. díját, majd 2020-ban ugyanezen a pályázaton az Elmevirágkertet növelni - Jósika Júlia és a normatív igényű újságírás című tanulmányát I. díjjal jutalmazták. 2020 és 2023 között három alkalommal nyerte el az Új Nemzeti Kiválósági Program ösztöndíját.
2020-tól folytat oktatási tevékenységet az egyetemen, először PhD-hallgatóként tartotta a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karon a 19. századi divattörténet kurzust.
2021-től a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Szakképzési, Felnőttképzési és Tudásmenedzsment Intézet Művelődéstudományi Tanszékének tanársegédje, 2024-től adjunktusa. Jelenleg közösségszervezés BA, könyvárostanár, természettudomány- és környezettan tanár, kulturális mediáció MA és művészeti instruktor MA képzéseken tanít magyar- és angol nyelvű kommunikációval, művelődéstörténettel és kutatásmódszertannal kapcsolatos kurzusokat. Ezt a programot közösségszervezés szakos hallgatók szervezik külföldi hallgatók részére.
2023 óta részt vesz a Felnőttképzési és Tudásmenedzsment Intézet Művelődéstudományi Tanszék által működtetett, szabadkai székhelyű közösségszervezés BA képzésben is.
2023 óta tagja a Művelődéstudományi Tanszéken működő KAPOCS kutatócsoportnak, ahol élő történelem módszerű múzeumpedagógiai programokat kutat 19. századi használati szövegek 21. századi felhasználásának és tovább élesének kontextusában.
2024 óta a Közösségi Kapcsolódások folyóirat olvasószerkesztője, és a Művelődéstudományi Tanszék Pannónia Program koordinátora.