Bezár

Híres egykori JGYPK-s hallgatók és oktatók

Czutor Zoltán

Czutor Zoltán

2022. január 06.
2 perc

czutor-zoltan


Czutor Zoltán Szegeden született 1969. május 2-án, magyar zeneszerző, szövegíró, előadó, énekes, tanár.


Első zenekara, a Ropi 1982. december 30-án lépett fel egy iskolai előszilveszteri bulin. Tagjai ekkor még mindössze 13-14 évesek voltak. Nemsokára egy erős AC/DC-hatás a zenekart egyre határozottabb irányba terelte, Ropi néven azonban még jó néhány sikeres koncertet adtak. Gimnazista korukra stílus- és fazonmódusulást követően természetesen a nevük is változott Still Hillre.

1987-ben a Radnóti Miklós Gimnáziumban érettségizett, 1989-ben elektroműszerész képesítést, majd 1994-ben a Szegedi Tudományegyetem – Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán biológia-kémia szakos tanári diplomát szerzett.


Zenei pályafutása 1989-ben indult be a Nyers zenekar frontembere, zeneszerzője és szövegírójaként. 1997-ben egy évet tölt Los Angelesben, ahol hangszerelőként, stúdiózenészként, énekesként dolgozott.


2005-ben a Nyers feloszlása után megalapította a Belmondo zenekart, melynek napjainkig frontembere, zeneszerzője és szövegírója. 2013-ban a MikulásGyár hivatalos gyereklemezét Gubás Gabival közösen adták ki MákosGubás és a CzutorBorsók címmel, ennek eladásából befolyó teljes összeget a rászoruló gyerekek kapták. Szintén 2013-tól DJ Zíliával és Krajczár Péterrel megalapították a Hippihonder nevű formációt, ami elsősorban a klubszínpadokon aktív.


2004-től 2006-ig dolgozott a WAN2 magazinnál, mint újságíró, a gödöllői Másikrádiónál, a Rádió Cafénál, illetve a TV Szigetnél, mint műsorvezető, illetve szerkesztő. 2007 novemberétől az Artisjus Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület Könnyűzenei választmányának, 2011 decemberétől az Artisjus vezetőségi tagja. 2008 novembere és 2012 januárja között a Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesületének elnöke. Ebben a minőségében azóta is – kvázi társadalmi szerepvállalásként – dolgozik a mindenkori médiatörvény és szerzői jogi törvény hazai szerzőkre nézve kedvező módosításaiért (nemzeti zenei kvóta bevezetése/bővítése, a jogdíjbeszedés kiterjesztése, felosztás-elosztás transzparenciája, stb.).


2009-től óraadó felsőoktatási és egyéb továbbképző intézményekben.


2011-ben elnyerte az Artisjus-díjat „Az év könnyűzenei szövegírója", 2020-ban pedig az Emberi Hang Díjat nyerte el.


(Forrás: Wikipédia)

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek